Omlouváme se za dočasné prodloužení dodací doby vámi objednaných jízdních kol a elektrokol. Sezóna je v plném proudu, objednávky se díky výprodejům kupí a protože si na seřízení každého kola dáváme opravdu záležet, prosíme o vaši trpělivost.
Chci zasílat nabídkový leták

.. a už mě neutečou žádné akce a novinky!

 

 

  1. Úvod
  2. Servis jízdních kol »
  3. Repase baterií elektrokol
Repase baterií elektrokol

Naše firma, jako prodejce elektrokol mnoha značek, Vám nabízí kromě servisu elektrokol, také repase baterií elektrokol. Jakmile končí životnost Vaší baterie, nebo nejste spokojení s její současnou kapacitou, pak výhodnější než kupovat originální baterie od výrobce (které většinou stejně již nelze u výrobce koupit, protože vývoj nezastavíte a Váš model, který se prodával před např. 5ti lety již není k dispozici) je využít možnosti repase baterie.

Díky repasi baterie dostanete do Vašeho obalu (pokud budete chtít) i podstatně větší kapacitu baterie, než jste měli při zakoupení elektrokola. Pokud jste měli doposud baterii např. o kapacitě 10,4Ah, je možné, dle velikosti obalu, zvýšit její kapacitu a tím i dojezd až na 24,5Ah. Záleží jen na velikosti obalu baterie a Vašich finančních požadavcích a požadavcích na dojezd.

Repase funguje tak, že nám pošlete, nebo donesete Vaši starou baterii, my zachováme obal baterie a řídící jednotku a vyměníme všechny (ne jen poškozené) články za nové a hlavně čerstvé! Díky tomu, že spolupracujeme s jedním z největších dodavatelů značkových bateriových článků v ČR, máme k dispozici vždy ty nejlepší produkty a čerstvé články. Kvalita je tedy zaručena.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit a to buď osobně na naší prodejně nebo na tel. 776 666 770 nebo 776 666 720 nebo na emailu obchod@okolokola.cz

Zde je orientační ceník, cena však bude stanovena individuálně, po konzultaci se zákazníkem. Dodací lhůta je obvykle cca 10 dní, v sezóně se ale může dodací lhůta prodloužit až na 30 dní.


A tady je pár rad, jak vybrat správnou kapacitu pro repasi:


Jakou kapacitu chcete využívat?

- průměrné dojezdy při 36V se pohybují: 10Ah – okolo 50km, 13Ah – okolo 70km, 15Ah, okolo 90km atd..
- vždy je dojezd orientační. Lišit se bude vlivem kondice a hmotnosti jezdce, zvolené přípomoci i profilu trati
- pokud zákazník chce například jezdit 50 km, ale má strach, že by se mohl občas rozjet i více, nebo chce mít jistotu dojezdu tak je vhodné vybírat okolo 13 Ah. Pokud 70km a mít rezervu tak okolo 15 Ah, atd..


Velikost obalu baterie / BMS / typ baterie

- připravte se na variantu, že by mohla být špatná BMS (řídící jednotka baterie). Snažíme se zachovat stávající, ale ne vždy to jde a špatná BMS bývá důvod proč baterie má po 3 letech velmi malý dojezd, nebo nejde nabít.
- pokud se jedná o články Li-ion (Lithium iontové) nebo Li-pol (Lithium polymerové) nic se nemusí měnit a nabíječku nepotřebujeme
- pokud se jedná o baterii z článků LiFePo4 (Lithium-železo-fosfátový) posílejte s baterií i nabíječku. Některé nabíječky se dají přenastavit, aby nabíjeli na potřebné napětí pro Li-ion. Pokud se nabíječka nepřenastaví, baterie velice rychle „umře“. Proto je nutné koupit i novou nabíječku.
- předělání olověné baterie na Li-ion je možné. Automaticky je potřeba ale počítat s přirážkou za novou BMS (olověné baterie ji nemají a u lithiových je nezbytná) a novou nabíječku (přenastavovat olověné na Li-ion nelze). Předělaná baterie bude výrazně lehčí. Standardní kapacita olověných baterií je 10-12 Ah.
Pokud bude chtít nějakou rezervu vyberte si baterii podle uvážení. Výhoda obalů pro olověné baterie je, že se do nich vleze opravdu velké množství článků a tak může být nová kapacita opravdu vysoká.

Chci zasílat nabídkový leták
.. a už mě neutečou žádné akce a novinky!
2009–2022 © Kočí 41 s.r.o. – Všechna práva vyhrazena. Design od OndrejDvorak.com
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz