Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
       

NOVINKY

arr3Fakt přísnej výprodej odstartoval!Připravili jsme pro vás, naše zákazníky opravdový výprodej, při kterém si můžete pořídit nové... arr3Hit dne 17.09.2019!!! Kellys LUMI 30 Red 2018 (20") Nyní za Super cenu 5.018,- Kč ( původní cena 6.690,- Kč ) U nás...

KONTAKTY

Kočí 41 s.r.o.
č.p. 41, 538 61 Kočí u Chrudimi
tel: +420 776 666 770
tel: +420 776 666 720
obchod@okolokola.cz
IČO: 01946242
DIČ: CZ01946242

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ANKETA

Co je pro Vás při výběru elektrokola nejdůležitější?

Kapacita baterie a dojezd Kapacita baterie a dojezd 39% Umístění motoru zadní/středový Umístění motoru zadní/středový 25% Cena elektrokola Cena elektrokola 12% Značka / výrobce elektrokola Značka / výrobce elektrokola 24%

ZBOŽÍ V AKCI


SERVIS jízdních kol » Repase baterií elektrokol
Repase baterií elektrokol

Naše firma, jako prodejce elektrokol mnoha značek, Vám nabízí kromě servisu elektrokol, také repase baterií elektrokol. Jakmile končí životnost Vaší baterie, nebo nejste spokojení s její současnou kapacitou, pak výhodnější než kupovat originální baterie od výrobce (které většinou stejně již nelze u výrobce koupit, protože vývoj nezastavíte a Váš model, který se prodával před např. 5ti lety již není k dispozici) je využít možnosti repase baterie.

Díky repasi baterie dostanete do Vašeho obalu (pokud budete chtít) i podstatně větší kapacitu baterie, než jste měli při zakoupení elektrokola. Pokud jste měli doposud baterii např. o kapacitě 10,4Ah, je možné, dle velikosti obalu, zvýšit její kapacitu a tím i dojezd až na 21Ah. Záleží jen na velikosti obalu baterie a Vašich finančních požadavcích.

Repase funguje tak, že nám pošlete, nebo donesete Vaši starou baterii, my zachováme obal baterie a řídící jednotku a vyměníme všechny (ne jen poškozené) články za nové a hlavně čerstvé! Díky tomu, že spolupracujeme s jedním z největších dodavatelů značkových bateriových článků v ČR, máme k dispozici vždy ty nejlepší produkty a čerstvé články. Kvalita je tedy zaručena.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit a to buď osobně na naší prodejně nebo na tel. 776 666 770 nebo 776 666 720 nebo na emailu obchod@okolokola.cz

Zde je orientační ceník, cena však bude stanovena individuálně, po konzultaci se zákazníkem. Dodací lhůta je obvykle cca 10 dní, v sezóně se ale může dodací lhůta prodloužit.

A tady je pár rad, jak vybrat správnou kapacitu pro repasi:


Jakou kapacitu chcete využívat?

- průměrné dojezdy při 36V se pohybují: 10Ah – okolo 50km, 13Ah – okolo 70km, 15Ah, okolo 90km
- vždy je dojezd orientační. Lišit se bude vlivem kondice a hmotnosti jezdce, zvolené přípomoci i profilu trati.
- pokud zákazník chce například jezdit 50 km, ale má strach, že by se mohl občas rozjet i více, nebo chce mít jistotu dojezdu tak je vhodné vybírat okolo 13 Ah. Pokud 70km a mít rezervu tak okolo 15 Ah. Atd…


Velikost obalu baterie / BMS / typ baterie

- připravte se na variantu, že by mohla být špatná BMS (řídící jednotka baterie). Snažíme se zachovat stávající, ale ne vždy to jde a špatná BMS bývá důvod proč baterie má po 3 letech velmi malý dojezd, nebo nejde nabít.
- pokud se jedná o články Li-ion (Lithium iontové) nebo Li-pol (Lithium polymerové) nic se nemusí měnit a nabíječku nepotřebujeme
- pokud se jedná o baterii z článků LiFePo4 (Lithium-železo-fosfátový) posílejte s baterií i nabíječku. Některé nabíječky se dají přenastavit, aby nabíjeli na potřebné napětí pro Li-ion. Pokud se nabíječka nepřenastaví, baterie velice rychle „umře“. Proto je nutné koupit i novou nabíječku.
- předělání olověné baterie na Li-ion je možné. Automaticky je potřeba ale počítat s přirážkou za novou BMS (olověné baterie ji nemají a u lithiových je nezbytná) a novou nabíječku (přenastavovat olověné na Li-ion nelze). Předělaná baterie bude výrazně lehčí. Standardní kapacita olověných baterií je 10-12 Ah.
Pokud bude chtít nějakou rezervu vyberte si baterii podle uvážení. Výhoda obalů pro olověné baterie je, že se do nich vleze opravdu velké množství článků a tak může být nová kapacita opravdu vysoká.