Omlouváme se za dočasné prodloužení dodací doby vámi objednaných jízdních kol a elektrokol. Sezóna je v plném proudu, objednávky se díky výprodejům kupí a protože si na seřízení každého kola dáváme opravdu záležet, prosíme o vaši trpělivost.
Chci zasílat nabídkový leták

.. a už mě neutečou žádné akce a novinky!

 

 

 1. Úvod
 2. Vše o nákupu »
 3. V jakém stavu obdržím zboží?

V jakém stavu obdržím kolo při objednávce přes e-shop okolokola.cz? To je častá otázka na kterou Vám rádi odpovíme. Pojďme na to! 

Nákupu jízdního kola přes internet, alespoň u nás, se nemusíte bát! Automaticky všechna kola, které si objednáte z e-shopu okolokola.cz před odesláním ZDARMA kompletně smontujeme a seřídíme tak, abyste ihned po obdržení kola mohli vyrazit na svůj první výlet.

Koloběžky a odrážedla montujeme na požádání a za poplatek 99,- Kč (uveďte tuto informaci do poznámky k objednávce).

Vzhledem k podmínkám přepravních společností je nutné demontovat některé části kola tak, aby se nám Vaše nové kolo vešlo opět do krabice (přední kolo, pedály) a komponenty, u kterých by mohlo dojít k poškození při dopravě (typicky blatníky, světla a podobně). 

Z tohoto důvodu od nás obdržíte společně s kolem i jednoduchý návod (připravujeme) k dodatečné montáži těchto komponent. Natočili jsme pro Vás i instruktážní video (připravujeme), ve kterém Vám náš mechanik předvede, jak snadno připravíte Vaše nové kolo na první vyjížďku.  

Pokud si objednané kolo, koloběžku či odrážedlo vyzvednete u nás na prodejně, je pro Vás samozřejmě ZDARMA kompletně připraveno a sestaveno, včetně požadovaných doplňků.

Sestavení jízdního kola z krabice, aneb jak na to krok za krokem

Za 15 minut můžete vyrazit!

 1. Zkontrolujte, zda není krabice nikde viditelně poškozena. Pokud ano, kontaktujte prosím přepravce, který odpovídá za případné poškození zásilky během přepravy.
 2. Kolo vybalte z krabice a zbavte všech ochranných prvků
 3. Zkontrolujte, zda je Vaše objednávka kompletní, pokud jsme na něco zapomněli - volejte, pište, hned to napravíme!
 4. Nasazení předního kola. Nasaďte přední kolo do vidlice. Tady pozor na směrové pláště - na plášti je vždy šipka směru otáčení. Je důležité, aby páka rychloupínacího šroubu byla dostatečně dotažena směrem k vidlici. Kolo by mělo být uprostřed vidlice a zároveň pevně usazené ve vidlici. Brzdové špalky by měly být přesně proti brzdovým drahám ráfku. Pokud máte kotoučové brzdy, měl by být brzdový kotouč na středu brzdových destiček. Roztočte kolo a zkontrolujte, zda bzdy někde "nedrhnou". K montáži předního kola nepotřebujete žádné nářadí.
 5. Montáž pedálů. Pedály jsou označeny písmeny „R“ (pravý pedál a pravá klika z pohledu jezdce) a „L“ (levý pedál a levá klika z pohledu jezdce). Je vhodné závity pedálů před namontováním namazat vazelínou (od nás již máte namazáno). Zkontrolujte zda jsou pedály opravdu pevně dotaženy. Zde budete potřebovat klíč č. 15.
 6. Nasazení a zajištění sedla. Výšku sedla nastavíte pomocí objímky na sedlové trubce.  Upozornění: Na sedlovce je drážkou vyznačená maximální přípustná výška pro její vytažení – NIKDY, opravdu NIKDY nenastavujte sedlovku nad tuto drážku! Zde nebudete potřebovat žádné nářadí.
 7. Nasazení řídítek a představce. Řidítka jsou od nás již připravená, tedy osazena řadícími i brzdovými pákami, stačí je tedy nasadit na představec, či představec na vidlici a dotáhnout. Pozor na utahovací moment! U většiny řidítek a představců je utahovací moment 6-10 Nm, dotahujte tedy s citem, přesto pevně. Zkontrolujte zda se řidítka či představec neprotáčí. Výšku řidítek či jejich sklon si také můžete upravit a to v závislosti na jejich typu. Pokud si nejste jisti, kontaktujte nás. Zde budete potřebovat imbus č. 4 (případně 5 / 6, podle typu řídítek).
 8. Pečlivě zkontrolujte funkčnost a dotažení všech částí Vašeho nového kola. Nevyjíždějte s kolem, které není v plně funkčním stavu. Pokud si nejste jisti, že zvládnete kolo spolehlivě seřídit sami, svěřte tuto práci kvalifikovaným odborníkům.
 9. Máte jakékoliv pochybnosti nebo se jen chcete na něco zeptat? Zavolejte nám!

Základní seřízení posedu na kole

 1. Výška sedla. Posaďte se na Vaše nové kolo a postavte se na pedály s jednou nohou ve spodní poloze pedálu. Při optimální výšce sedla by tato noha měla být mírně pokrčena v koleni. Další varianta ověření správné výšky sedla je dát paty na pedál, noha by měla být natažena. Po následném přesunu nohy do správné polohy bude výsledek opět správně pokrčená nohy v koleni. Vysoko či nízko nastavené sedlo způsobuje nadměrné zatížení zad, boků, nepohodlné natažení nohou, nadměrnou námahu kolen a stehenních svalů.
 2. Poloha sedla. K nastavení polohy nám může pomoci olovnice. Kliky na kole nastavte vodorovně, posaďte se na kolo na kolo, položte nohu na přední pedál tak, aby kloub palce ležel přesně na ose pedálu. Pokud olovnici spustíte z vrcholu kolena, měla by protínat osu pedálu. Pokud ne, posuňte sedlo požadovaným směrem a postup zopakujte.
 3. Sklon sedla. Měl by být téměř nulový. Zvláště pokud je větší sklon sedla směrem dopředu, vaše zápěstí i celé ruce jsou více zatěžovány. Pokud je sedlo v záklonu, nepřiměřeně tlačí na sedací části vašeho těla. A to je opravdu nepříjemné. 
  Se správně seřízeným posedem na kole předejdete bolestem rukou, zad i hýždí. K případné bolesti ovšem přispívají i další aspekty, jako je například špatná velikost kola, nevhodný oděv, či různé kombinace těchto aspektů.
 4. Výška řídítek. Do jisté míry je dána typem a velikostí kola, jenom malé rozpětí se dá ovlivnit seřízením.
 • Kola se závitovým představcem – zde je možné v určitém rozmezí nastavovat výšku řídítek. Horní hranice vysunutí představce z vidlice je vyznačena ryskou na představci. Nad tuto hranici řídítka určitě nevysunujte – hrozilo by zlomení či zdeformování představce. Po nastavení požadované výšky opět pořádně dotáhneme.
 • Kola s A-HEAD představcem – vidlice u tohoto typu představců má délku krku až do představce, není tedy možná dát řídítka výše, než jak jsou nastaveny výrobcem. Pokud vám výška řídítek nevyhovuje musíte si vybrat buď jiný profil řidítek, případně jiný představec s jiným úhlem sklonu.

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat na obchod@okolokola.cz nebo na telefonech +420 776 666 770 nebo +420 776 666 720

Váš tým okolokola.cz

Chci zasílat nabídkový leták
.. a už mě neutečou žádné akce a novinky!
2009–2022 © Kočí 41 s.r.o. – Všechna práva vyhrazena. Design od OndrejDvorak.com
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz