DĚTSKÁ CYKLISTIKA
JÍZDNÍ KOLA
ELEKTROKOLA
KOLOBĚŽKY
NOSIČE KOL
DOPLŇKY A PŘÍSLUŠENSTVÍ
ZIMNÍ SPORTY
.. a už mě neutečou žádné akce a novinky!
- Úvod
- Náhradní díly pro elektrokola
- Repase baterií pro elektrokola
Repase baterií pro elektrokola
Naše firma, jako prodejce elektrokol mnoha značek, Vám nabízí kromě servisu elektrokol, také repase baterií elektrokol. Jakmile končí životnost Vaší baterie, nebo nejste spokojení s její současnou kapacitou, pak výhodnější než kupovat originální baterie od výrobce (které většinou stejně již nelze u výrobce koupit, protože vývoj nezastavíte a Váš model, který se prodával před např. 5ti lety, již není k dispozici) je využít možnosti repase baterie.
Díky repasi baterie dostanete do Vašeho obalu (pokud budete chtít) i podstatně větší kapacitu baterie, než jste měli při zakoupení elektrokola. Pokud jste měli doposud baterii např. o kapacitě 10,4Ah, je možné, dle velikosti obalu, zvýšit její kapacitu a tím i dojezd až na 24,5Ah. Záleží jen na velikosti obalu baterie a Vašich finančních požadavcích a požadavcích na dojezd.
Repase funguje tak, že nám pošlete, nebo donesete Vaši starou baterii, my zachováme obal baterie a řídící jednotku a vyměníme všechny (nejen poškozené) články za nové a hlavně čerstvé! Díky tomu, že spolupracujeme s jedním z největších dodavatelů značkových bateriových článků v ČR, máme k dispozici vždy ty nejlepší produkty a čerstvé články. Kvalita je tedy zaručena.
V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit a to buď osobně na naší prodejně nebo na tel. 776 666 770 nebo 776 666 720 nebo na emailu obchod@okolokola.cz
Zde je orientační ceník, cena však bude stanovena individuálně, po konzultaci se zákazníkem. Dodací lhůta je obvykle cca 10 dní, v sezóně se ale může dodací lhůta prodloužit.
A tady je pár rad, jak vybrat správnou kapacitu pro repasi:
Jakou kapacitu chcete využívat?
- průměrné dojezdy při 36V se pohybují: 10Ah – okolo 50km, 13Ah – okolo 70km, 15Ah, okolo 90km atd..
- vždy je dojezd orientační. Lišit se bude vlivem kondice a hmotnosti jezdce, zvolené přípomoci i profilu trati
- pokud zákazník chce například jezdit 50 km, ale má strach, že by se mohl občas rozjet i více, nebo chce mít jistotu dojezdu tak je vhodné vybírat okolo 13 Ah. Pokud 70km a mít rezervu tak okolo 15 Ah, atd..
Velikost obalu baterie / BMS / typ baterie
připravte se na variantu, že by mohla být špatná BMS (řídící jednotka baterie). Snažíme se zachovat stávající, ale ne vždy to jde a špatná BMS bývá důvod proč baterie má po 3 letech velmi malý dojezd, nebo nejde nabít.
- pokud se jedná o články Li-ion (Lithium iontové) nebo Li-pol (Lithium polymerové) nic se nemusí měnit a nabíječku nepotřebujeme
- pokud se jedná o baterii z článků LiFePo4 (Lithium-železo-fosfátový) posílejte s baterií i nabíječku.
Některé nabíječky se dají přenastavit, aby nabíjeli na potřebné napětí pro Li-ion. Pokud se nabíječka nepřenastaví, baterie velice rychle „umře“. Proto je nutné koupit i novou nabíječku.
předělání olověné baterie na Li-ion je možné. Automaticky je potřeba ale počítat s přirážkou za novou BMS (olověné baterie ji nemají a u lithiových je nezbytná) a novou nabíječku (přenastavovat olověné na Li-ion nelze). Předělaná baterie bude výrazně lehčí. Standardní kapacita olověných baterií je 10-12 Ah.
Pokud bude chtít nějakou rezervu vyberte si baterii podle uvážení. Výhoda obalů pro olověné baterie je, že se do nich vleze opravdu velké množství článků a tak může být nová kapacita opravdu vysoká.